Služby a technika

Co fotím a nabízím

Zaměřuji se hlavně na focení přírody a lidí.

Z pohledu krajináře se snažím řídit sluncem a počasím kde podstatnou roli hrajou také mraky, které výslednou kompozici dotvářejí.

U portrétů kladu důraz na přirozenou a uvolněnou atmosféru což platí i u svateb a reportáže, u kterých zároveň nesmí uniknout ty nejvzácnější okamžiky životních událostí.

Před fotograficým studiem dávám přednost snímkům v exteriérech přírody nebo města, kde variabilita prostředí skýtá daleko více tvůrčích možností. Samozřejmě, v případě specifických požadavků na světlo a scénu preferuji studio, které je v určitých ohledech nepostradatelné.

Technická podpora

Fotím s těly fotoaparátů Canon EOS 6D a Canon EOS 550D.

Bohužel, v dnešní době se můžeme přesvědčit, jak fotografické přístroje jsou v mnoha případech lepší než jejich uživatelé 🙂

Využívám světelné objektivy typu zoom jako: Canon EF 17-40mm L f4, Tamron 24-70mm f2,8 a Tamron 70-200mm f2,8. Ve sbírce mám i pevná skla, která jsou ideální nejen na portréty: Canon EF 85mm f1,8, Canon EF 50mm f1,8. Poslední plně manuální objektiv je rybí oko značky Samyang, který má schopnost vykreslení soudkovité scény ultraširokého záběru.

Vlastním také kompletní mobilní studio, s šedým a černým fotopozadím. Pro nasvícení scény používám 2 externí blesky: Nissin DI866 ll a Yongnuo 565 EX. Pro změkčení světla mám softbox 120cm a sadu deštníků.